Dwóch podejrzanych o rozbój na 25-letnim obywatelu Litwy zatrzymali suwalscy policjanci. Mężczyźni zaatakowali swoją ofiarę, a następnie zabrali telefon komórkowy i uciekli. Jeszcze tego samego dnia dwóch mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu. W sobotę usłyszeli zarzuty. Decyzją sądu, młodszy z nich, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W czwartek nad ranem (11 kwietnia) dyżurny suwalskiej policji został poinformowany o zdarzeniu, do którego doszło w centrum Suwałk. W rozmowie ze zgłaszającym funkcjonariusze ustalili, że został on zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Napastnicy wykręcili mu ręce, szarpali, po czym zabrali telefon komórkowy i uciekli. Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania podejrzanych o rozbój.

Niespełna kilkanaście minut od zdarzenia zatrzymali 32-latka, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez pokrzywdzonego. Przy mężczyźnie policjanci ujawnili i zabezpieczyli skradziony telefon komórkowy. Mężczyźnie towarzyszyła 33-letnia suwalczanka, która jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych, była poszukiwana listem gończym przez suwalski sąd za oszustwo. Kobieta najbliższe pół roku spędzi w areszcie.

Niespełna trzy godziny później do policyjnego aresztu trafił drugi ze sprawców rozboju. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu, młodszy z nich, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.