Do kolejnych prób wyłudzenia pieniędzy doszło wczoraj na terenie powiatu suwalskiego. Oszuści trzykrotnie próbowali nakłonić seniorów do przekazania swoich oszczędności.

- Policjanci wciąż otrzymują zgłoszenia od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się oszukać przestępcom. Wczoraj oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od trzech mieszkańców naszego powiatu. Tym razem ponieśli fiasko. Nasi mieszkańcy byli ostrożni i od razu powiadomili o dziwnym telefonie dyżurnego suwalskiej policji - poinformowała podkom. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji.

- Nigdy nie przekazujmy pieniędzy nieznajomym. Zawsze sprawdzajmy usłyszane informacje u swoich bliskich, a o każdym podejrzanym telefonie powiadamiajmy policję - apelują policjanci.

Mundurowi apelują też do opiekunów osób starszych. Informujmy naszych rodziców i dziadków o tym procederze. Ostrzegajmy przed osobami, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość i ufność. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni z prośbą o szybkie przekazanie dużej sumy pieniędzy.