Nowy terenowy samochód ratowniczo-gaśniczy wart ponad milion złotych otrzymali suwalscy strażacy. Pojazd będzie wykorzystywany do gaszenia pożarów w trudno dostępnym terenie.

Wczoraj (27 maja) w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Suwałkach miało miejsce uroczyste przekazanie nowego terenowego samochodu ratowniczo-gaśniczego do celów realizacji ochrony przeciwpożarowej w trudno dostępnych miejscach na terenie powiatu suwalskiego. W uroczystościach wziął udział Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński oraz Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Jarosław Wendt. Poświęcenia pojazdu pożarniczego dokonał kapelan suwalskich strażaków ks.Lech Łuba.

Nowo pozyskany samochód jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności. Wartość pojazdu to około 1.230.000 złotych. Pojazd ma moc 320 koni mechanicznych. Wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 2.500 litrów oraz autopompę z system piany sprężonej oraz 2 szybkie natarcia.

Samochód jest wyposażony głównie w sprzęt do podawania wody i piany podczas gaszenia różnego rodzaju pożarów w terenie trudno dostępnym np. lesie czy w pobliżu torów kolejowych.

foto: KM PSP Suwałki