Do kolejnych prób wyłudzenia pieniędzy doszło dziś w Suwałkach. Oszuści próbowali nakłonić mieszkańców do przekazania swoich oszczędności podszywając się za policjantów CBŚP.

Policjanci wciąż otrzymują zgłoszenia od osób, które wykazały się czujnością i nie dały się oszukać przestępcom. Dziś oszuści dwókrotnie próbowali wyłudzić pieniądze od mieszkańców Suwałk. Sprawcy podszywali się za policjanta CBŚP. Na szczęście suwalczanie byli ostrożni i od razu powiadomili o dziwnym telefonie dyżurnego suwalskiej policji.

- Nigdy nie przekazujmy pieniędzy nieznajomym. Zawsze sprawdzajmy usłyszane informacje u swoich bliskich, a o każdym podejrzanym telefonie powiadamiajmy policję - apelują policjanci.

Mundurowi apelują też do opiekunów osób starszych. Informujmy naszych rodziców i dziadków o tym procederze. Ostrzegajmy przed osobami, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość i ufność. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni z prośbą o szybkie przekazanie dużej sumy pieniędzy.