52 ujawnionych przekroczeń prędkości, ponad 80 skontrolowanych pojazdów oraz zatrzymane prawo jazdy 56-latkowi, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 54 km/h to wynik wczorajszych działań suwalskiej drogówki pod nazwą „Prędkość”.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach zorganizowali wczoraj kolejne już działania pod nazwą „Prędkość”. W akcji udział wzięło 16 funkcjonariuszy. Kontrolowalioni kierowców oraz ich pojazdy w wybranych punktach miasta i powiatu. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na przekraczanie dopuszczalnej prędkości, trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

W sumie funkcjonariusze skontrolowali ponad 80 pojazdów i ujawnili 52 kierujących którzy przekroczyli dopuszczalną prędkości.

Po godzinie 16:00 w Suwałkach na ulicy Staniszewskiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi. 56-latek jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 104 km/h, tym samym przekraczając dopuszczalną prędkość na tym odcinku drogi o 54 km/h. Kierowcy audi zatrzymane zostało prawo jazdy. Kierujący został również ukarany mandatem oraz punktami karnymi.