Suwalscy policjanci uratowali 42-latka, który chciał odebrać sobie życie. W poszukiwaniach mężczyzny brało udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Dzięki szybkiej i skutecznej akcji mundurowych, nie doszło do tragedii. 42-latek bezpiecznie trafił pod opiekę lekarzy.

Wczoraj około godziny 19:00 dyżurny suwalskiej policji otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna chce popełnić samobójstwo. Policjanci ustalili rysopis mężczyzny, miejsce, w którym może przebywać oraz jego numer telefonu. Mundurowi próbowali kilkukrotnie dodzwonić się do 42-latka. Następnie wysłali wiadomość tekstową, w której napisali, że są policjantami i chcą mu pomóc.

Po wysłanej wiadomości mężczyzna odebrał telefon. 42-latek oświadczył, że jest w lesie i nie potrafił podać miejsca, w którym się znajduje. Dodał, że pokaleczył swoje ręce i chce odebrać sobie życie. Policjanci przez cały czas trwania rozmowy zapewniali, że chcą mu pomóc. Prosili go też, aby opisał im miejsce, w którym się znajduje. Mężczyzna zaczął opowiadać co widzi przed sobą oraz w okolicy, co pozwoliło na szybkie odnalezienie 42-latka i zapewnienie mu opieki.