Suwalscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 53-letniemu kierowcy karawanu. Mężczyzna prowadził pojazd mając w organizmie promil alkoholu.

Do niecodziennego zdarzenia doszło wczoraj (9 lipca) przed godziną 14:00 na ulicy Pułaskiego. Suwalscy policjanci zatrzymali do kontroli karawan. Jak się okazało, za kierownicą siedział nietrzeźwy 53-latek. Mężczyzna miał w organizmie promil alkoholu.

Nie był to jedyny kierowca, który wczoraj zdecydował się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu. Kolejnego nietrzeźwego kierującego policjanci zatrzymali przed godziną 19:00 na ulicy Kościuszki. Badanie alkomatem wykazało, że 42-latek kierujący toyotą miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Trzeciego nietrzeźwego kierującego policjanci zatrzymali po sygnale od obywatela. Sejneńszczanin zauważył, jak około godziny 23:00, kierowca hyundaia w miejscowości Stary Folwark uderzył w przydrożny znak, wobec czego zawiadomił policję. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 26-letni warszawianin, siedzący za kierownicą auta, miał ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania trzem nieodpowiedzialnym kierującym. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.