Suwalscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o próbę włamania do opuszczonego zajazdu na terenie gminy Szypliszki. 42 i 24-latek usłyszeli już zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

W minioną sobotę (13 lipca) dyżurny suwalskiej policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do opuszczonego zajazdu na terenie gminy Szypliszki. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani mundurowi. W trakcie sprawdzania budynku policjanci ujawnili ciągnik rolniczy z przyczepą, zaparkowany od strony zaplecza i wyłamane drzwi wejściowe, a w jednym z pomieszczeń przyłapali młodego mężczyznę, niosącego panele ścienne. Na widok mundurowych włamywacz usiłował uciec, ale po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec gminy Szypliszki.

W pozostałych pomieszczeniach funkcjonariusze ujawnili odkręcone kaloryfery, wymontowane panele ścienne oraz profile aluminiowe i narzędzia służące do demontażu.

Jeszcze tego samego dnia mundurowi ustalili i zatrzymali drugiego z włamywaczy, 42-letniego mieszkańca gminy Szypliszki. Mężczyźni usłyszeli już zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.