5 osób podejrzewanych o nielegalne składowanie odpadów zatrzymali policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą suwalskiej komendy. Śmieci pozostawiane były i zakopywane na jednej ze żwirowni znajdujących się w okolicy Suwałk. Zatrzymani usłyszą zarzuty, a ich dalszym losem zajmie się sąd.

Policjanci ustalili, że na jednej ze żwirowni w okolicy Suwałk są nielegalnie składowane odpady. Wczoraj mundurowi zatrzymali 5 mężczyzn w wieku od 29 do 67 lat podejrzewanych o ten nielegalny proceder.

- W trakcie prowadzonego postępowania mundurowi ustalili, że przedstawiciele jednej z firm, zajmujących się "biznesem odpadowym", wbrew przepisom wywozili gruz, styropian, folię ora inne odpady na jedną ze żwirowni na Suwalszczyźnie. Tam śmieci były zasypywane żwirem - poinformowała podkom. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji.

Zatrzymani usłyszą zarzuty i zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Suwałkach. Czynności w sprawie trwają, a śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań.