48-latka podejrzewanego o nielegalne składowanie odpadów na jednej z podsuwalskich żwirowni zatrzymali suwalscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Zatrzymany usłyszy zarzuty, a jego dalszym losem zajmie się sąd.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że na jednej z podsuwalskich żwirowni są nielegalnie składowane odpady. Wczoraj (12 sierpnia) wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w Suwałkach oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Suwałkach, zatrzymali 48-latka podejrzewanego o ten nielegalny proceder.

W trakcie prowadzonego postępowania mundurowi ustalili, że przedstawiciel jednej z firm, zajmujących się transportem ciężarowym, wbrew przepisom wywoził odpady komunalne, pochodzące z gospodarstw domowych na jedną z podsuwalskich żwirowni. Tam śmieci były zasypywane żwirem.

Zatrzymany usłyszy zarzuty i zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Suwałkach. Czynności w sprawie trwają, a śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań.