Mimo iż codziennie suwalscy policjanci pomagają wielu osobom, nie zawsze mogą liczyć na podziękowania. W tym tygodniu zaangażowanie jednej z dzielnicowych zostało docenione przez mieszkankę Suwałk. Kobieta przesłała policjantce bukiet kwiatów.

W czerwcu do dzielnicowej suwalskiej komendy - sierż. Karoliny Golubiewskiej zgłosiła się mieszkanka Suwałk, która miała szereg problemów rodzinnych i mimo upływu czasu nie mogła ich rozwiązać i odzyskać spokoju. Dzielnicowa poświęciła kobiecie czas, wysłuchała ją, wskazała ewentualne rozwiązania oraz nawiązała kontakt z członkiem jej rodziny, po to, aby pomóc im się porozumieć. Starania dzielnicowej przyniosły wymierny efekt. W rodzinie udało się dojść do porozumienia. Kobieta i jej syn odzyskali spokój oraz poczucie bezpieczeństwa.

W tym tygodniu na ręce dzielnicowej wpłynął bukiet kwiatów, podziękowanie za pomoc, której policjantka udzieliła nadawcy tej niecodziennej przesyłki.

- Takie akcenty to jedne z najprzyjemniejszych momentów naszej trudnej służby, gdy pokrzywdzeni lub uczestnicy zdarzeń dostrzegają nasze zaangażowanie i empatyczne podejście do każdego człowieka - powiedziała podkom. Eliza Sawko, rzecznik prasowy suwalskiej policji.