Suwalscy policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny Jednoślad”. Funkcjonariusze kontrolowali głównie rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów sprawdzając ich trzeźwość oraz stan techniczny pojazdów.

Wczoraj (25 września) w godzinach od 6:00 do 22:00, na terenie Suwałk i powiatu suwalskiego, policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny jednoślad”. Celem akcji było zwiększenie bezpieczeństwa kierujących jednośladami. Policjanci kontrolowali głównie rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów sprawdzając ich trzeźwość oraz stan techniczny pojazdów. Mundurowi zwracali również uwagę na przekraczanie prędkości, głównie w obszarze zabudowanym.

- O ostrożnej jeździe muszą pamiętać również kierowcy samochodów. W przypadku zbliżania się do przejazdu dla rowerów powinni zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście znajdującemu się na takim przejeździe - poinformowała podkom. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji.

W trakcie prowadzonych działań policjanci ujawnili 13 rowerzystów, którzy popełnili wykroczenia. Tyczyły się one głównie jazdy po chodniku i przejazd po przejściu dla pieszych.