Funkcjonariusze straży granicznej ujawnili ponad 81 kilogramów haszyszu o czarnorynkowej wartości ponad 4 milionów złotych. Ujawnione narkotyki przewoził obywatel Rosji.

43-letniego obywatela Rosji zatrzymano do kontroli w okolicach miejscowości Wiżajny. Mężczyzna kierował się w stronę granicy polsko - litewskiej podróżując samochodem marki Mercedes. Nienaturalne zachowanie kierowcy podczas przeprowadzanych czynności wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy, że w aucie może znajdować się nielegalny towar. Samochód poddano szczegółowym sprawdzeniom, które potwierdziły przypuszczenia funkcjonariuszy Straży Granicznej.

W pojeździe znajdowała się podwójna podłoga. W wyniku przeszukania auta ujawniono 134 zamknięte hermetycznie paczki różnej wielkości z suszem roślinnym. Użyty tester narkotyczny wykazał, że jest to haszysz. Łącznie zabezpieczono ponad 81 kilogramy narkotyku o szacunkowej wartości ponad 4 milionów złotych.

Obywatel Rosji decyzją Sądu Rejonowego w Białymstoku został 30 września tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, a następnie osadzony w Areszcie Śledczym w Białymstoku.

Ponadto zatrzymano samochód o wartości około 150 tysięcy złotych, w którym znajdowały się narkotyki. Za popełniony czyn mężczyźnie grozi grzywna i nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności.