Dziś w nocy doszło do potrącenia pieszego przez mercedesa. Mężczyzna szedł jezdnią poza obszarem zabudowanym nie posiadając żadnych elementów odblaskowych. 33-latek trafił do szpitala.

Dziś (7 października) tuż po godzinie 2:00, dyżurny suwalskiej policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło przy ulicy Pułaskiego w Suwałkach, poza terenem zabudowanym. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci.

Z ich wstępnych ustaleń wynika, że kierujący mercedesem, jadąc drogą krajową nr 8 w kierunku północnym, potrącił pieszego mężczyznę. W miejscu zdarzenia droga nie jest oświetlona, a mężczyzna szedł jezdnią w ciemnym ubraniu, bez żadnych elementów odblaskowych.

33-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący mercedesem był trzeźwy, a pieszy miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie.

- Po raz kolejny przypominamy, że noszenie elementów odblaskowych jest obowiązkiem pieszych, poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Element odblaskowy należy umieścić w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu tak, aby pieszy był z daleka widoczny - apeluje podkom. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji.