Policjanci suwalskiej drogówki prowadzili wczoraj wzmożone kontrole trzeźwości kierowców. Spośród 570 skontrolowanych kierowców, dwóch zdecydowało się prowadzić pojazd po wcześniejszym spożywaniu alkoholu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Suwalscy policjanci cyklicznie sprawdzają trzeźwość kierowców, poruszających się po drogach naszego miasta i powiatu. Wczoraj (21 października) od wczesnych godzin porannych, prowadzone były wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców. Suwalscy mundurowi sprawdzili trzeźwość 570 kierowców, spośród których dwóch zdecydowało się wsiąść „za kółko” po alkoholu.

Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierowców mundurowi wyeliminowali z ruchu drogowego na ulicy Sejneńskiej po godzinie 5:00. 61-latek kierował suzuki mając promil alkoholu w organizmie.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego zatrzymali mundurowi po godzinie 15:00 na ulicy Pułaskiego. Badanie alkomatem wykazało, że 38-latek kierujący fiatem miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, natomiast pojazd którym kierował nie posiada aktualnych badań technicznych.

Teraz nieodpowiedzialnym zachowaniem kierowców zajmie się sąd.