Suwalscy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w jednym z mieszkań na terenie naszego miasta, ujawnili i zabezpieczyli marihuanę oraz amfetaminę. Do sprawy zostały zatrzymane dwie osoby - 15 i 24-latek.

W minioną środę (23 października) policjanci z suwalskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, wkroczyli do jednego z mieszkań w Suwałkach. Z informacji jakie posiadali funkcjonariusze wynikało, że mieszkający tam mężczyzna może posiadać środki odurzające.

Podejrzenia mundurowych potwierdziły się. W wyniku podjętych czynności kryminalni zabezpieczyli m.in. prawie 20 gramów suszu roślinnego, tabletkę w kształcie różowej butelki, słoik z 40 mililitrami żółtej cieczy oraz 5400 złotych.

Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone substancje to marihuana, ecstasy i amfetamina w postaci wolnej zasady.

Do sprawy tej zatrzymane zostały dwie osoby. 24-latek usłyszał już zarzut i za swój czyn odpowie przed sądem, natomiast losem 15-latka zajmie się Sąd Rodzinny.

118 159207