Suwalscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże w sklepach na Osiedlu Północ w Suwałkach. Łupem zatrzymanego były głównie artykuły spożywcze i przemysłowe. Podejrzany usłyszał już zarzut.

Suwalscy policjanci otrzymali zgłoszenia dotyczące kradzieży artykułów spożywczych i przemysłowych, do których doszło w kilku sklepach na Osiedlu Północ w Suwałkach. Proceder trwał przez ostatnie dwa tygodnie. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 1100 złotych. Policjanci zajmujący się sprawą gromadzili dowody i zabezpieczyli monitoring. Analizowany przez nich materiał doprowadził do 33-letniego suwalczanina.

Wczoraj funkcjonariusze wkroczyli do mieszkania zajmowanego przez mężczyznę. 33-latek nie spodziewał się "takich gości". Był bardzo zaskoczony, ale nie protestował. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Dziś podejrzany usłyszał zarzut kradzieży. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. Za przestępstwo kradzieży grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.