Dwóch 23-latków podejrzanych o kradzież rozbójniczą zatrzymali suwalscy policjanci. Mężczyźni okradli sklep w centrum Suwałk, a następnie szarpali za ubrania i grozili pracownikom.

W miniony poniedziałek (11 listopada) około godziny 14:30, dyżurny suwalskiej policji otrzymał zgłoszenie o dwóch agresywnych mężczyznach, którzy ukradli artykuły spożywcze w jednym ze sklepów w centrum miasta. Na miejsce natychmiast został wysłany policyjny patrol, który dojeżdżając zauważył kilka szarpiących się osób.

W rozmowie ze zgłaszjącą mundurowi ustalili, że chwilę temu do sklepu weszło dwóch młodych mężczyzn, którzy zapakowali do swojego plecaka różnego rodzaju artykuły spożywcze i wyszli nie płacąc za towar. Widząc to kobieta, wspólnie z pomagającym jej mężczyzną, chciała zatrzymać złodziei. Doszło pomiędzy nimi do szarpaniny. Agresorzy szarpali personel sklepu za ubrania, odpychali, grozili pobiciem.

Całe szczęście na miejscu szybko pojawili się policjanci. Funkcjonariusze zatrzymali napastników i odzyskali skradziony przez nich towar, poza jedną czekoladą, którą sprawcy zdążyli już zjeść.

Obaj 23-latkowie trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszeli zarzuty. O ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd.