Dwóch młodych mieszkańców Suwałk straciło prawo jazdy za brawurową i niebezpieczną jazdę samochodami. Mężczyźni na drodze krajowej nr 8 ścigali się ze sobą, naruszając przy tym przepisy ruchu drogowego. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W niedzielę (24 listopada) suwalscy policjanci ruchu drogowego pełnili służbę w nieoznakowanym radiowozie na drodze krajowej nr 8. Funkcjonariusze tuż przed południem zauważyli dwa samochody osobowe jadące z nadmierną prędkością. Mundurowi natychmiast zareagowali i ruszyli za nimi.

Kierujący passatem i kierujący mercedesem, łamiąc przepisy ruchu drogowego, stwarzali poważne zagrożenie dla innych podróżnych. Wyprzedzali na podwójnej ciągłej, wyprzedzali na skrzyżowaniu, zmuszając kierowców jadących z naprzeciwka do zjechania do prawej krawędzi, celem uniknięcia zdarzenia, a nawet wjeżdżali pod prąd.

Brawurowa jazda została zarejestrowana przez policyjny videorejestrator. Policjanci nie pozwolili na to, aby mężczyźni swoim nieodpowiedzialnym i niebezpiecznym zachowaniem zagrażali innym podróżnym i zatrzymali ich do kontroli. Okazało się, że za kierownicą volkswagena passata siedział 21-latek, a mercedesem kierował 22-latek.

Przeprowadzone badanie potwierdziło, że obaj kierujący byli trzeźwi.

Kierowcy zgodnie przyznali się do licznie popełnionych wykroczeń i tłumaczyli, że ścigali się między sobą. Mężczyźni prosili o ukaranie mandatem, gdyż są zawodowymi kierowcami. Policjanci zatrzymali kierowcom prawa jazdy i sporządzili wnioski o ukaranie do sądu.