Trzech mężczyzn podejrzanych o rozbój na 60-letnim mieszkańcu gminy Raczki zatrzymali suwalscy policjanci. Zamaskowani napastnicy weszli do sklepu, po czym uderzyli sprzedawcę w głowę, grozili mu nożami i szarpali.

W środę (27 listopada) tuż przed godziną 20:00 dyżurny suwalskiej policji został poinformowany o rozboju, do którego doszło w jednym ze sklepów na terenie gminy Raczki. We wskazane miejsce natychmiast został wysłany patrol.

W rozmowie ze zgłaszającym funkcjonariusze ustalili, że do sklepu weszło trzech zamaskowanych mężczyzn. Jeden z nich uderzył sprzedawcę w głowę i szarpał go, a do tego wszyscy grozili mu nożami, po czym ukradli z kasy ponad 1800 złotych.

Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania podejrzanych o rozbój. Niespełna dobę od zdarzenia funkcjonariusze ustalili ich dane i zatrzymali dwóch 22-latków oraz ich o rok starszego wspólnika.

W piątek zatrzymani usłyszeli zarzuty, w tym dwóch w warunkach recydywy. Decyzją sądu 23-letni mieszkaniec powiatu sejneńskiego i jego dwaj wspólnicy, mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego, najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.