Suwalscy policjanci ustalili i zatrzymali 21-latka podejrzanego o uszkodzenie elewacji jednego z bloków na Osiedlu Północ w Suwałkach. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Teraz jego postępowaniem zajmie się sąd.

Wczoraj (2 grudnia) policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego suwalskiej policji zatrzymali podejrzanego o uszkodzenie elewacji jednego z bloków na Osiedlu Północ. Koszt naprawy uszkodzeń wyceniony został przez poszkodowanego na kwotę ponad 1800 złotych.

O uszkodzeniu elewacji jednego z bloków na Osiedlu Północ suwalscy policjanci zostali powiadomieni na początku listopada bieżącego roku. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że na przełomie od 1 do 3 listopada nieznany sprawca wymalował farbą na ścianach bloku różnego rodzaju napisy.

- Żmudna praca śledczych doprowadziła do ustalenia sprawcy tego przestępca. Wczoraj po południu mundurowi zatrzymali 21-latka podejrzanego o dokonanie tych uszkodzeń. Mężczyzna był zaskoczony widokiem policjantów. Ewidentnie nie spodziewał się wizyty mundurowych - poinformowała podkom. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji.

Jeszcze tego samego dnia 21-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.