Suwalscy policjanci, po sygnale i odpowiedzialnej postawie mieszkańców Gdyni, zatrzymali wczoraj kierującego, który miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem 58-letniego mężczyzny zajmie się sąd.

Wczoraj (22 stycznia) po godzinie 18:00 dyżurny suwalskiej policji otrzymał informacje o obywatelskim ujęciu prawdopodobnie nietrzeźwego kierującego. Do zatrzymania doszło w miejscowości Słobódka w gminie Szypliszki. Nieodpowiedzialnemu kierowcy, mieszkańcy Gdyni uniemożliwili dalszą jazdę. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach.

Od 58-letniego kierowcy czuć było silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

Szybka reakcja i właściwa postawa zgłaszającego pozwoliła wyeliminować z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę i zapobiec ewentualnej tragedii na drodze. Od początku 2020 roku, suwalscy policjanci zatrzymali 11 nietrzeźwych kierujących.