33-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą oraz kradzieże sklepowe zatrzymali suwalscy policjanci. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. O dalszym losie suwalczanina zadecyduje teraz sąd.

W poniedziałek (10 lutego) suwalscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Do zdarzenia doszło dwa dni wcześniej. Dyżurny suwalskiej policji otrzymał wówczas zgłoszenie, że tuż przed godziną 10:00 do jednego ze sklepów na Osiedlu Północ w Suwałkach wszedł mężczyzna i próbował ukraść elektryczną szczoteczkę do zębów.

Zdarzenie zauważył pracownik ochrony, którego sprawca, chcąc uciec ze sklepu, odpychał i szarpał za ubranie, po czym wybiegł na podwórko, gubiąc po drodze swój łup.

- Szybkie działanie policjantów zajmujących się sprawą oraz skrupulatna analiza materiału dowodowego doprowadziły do ustalenia sprawcy przestępstwa. W miniony poniedziałek został on zatrzymany w jednym z suwalskich mieszkań. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna, na przełomie stycznia i lutego, dokonał co najmniej trzech kradzieży sklepowych. Jego łupem padł alkohol i elektryczne szczoteczki do zębów - poinformowała podkom. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji.

Wczoraj 33-latek usłyszał zarzuty. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.