Suwalscy policjanci zatrzymali w weekend dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie, natomiast drugi ponad 1,3 promila. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

 

 

Do pierwszego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło w sobotę (9 maja) po południu w Jeleniewie. Policjanci zatrzymali do kontroli kierującego audi. Badanie alkomatem wykazało u 39-latka ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Natomiast w niedzielę (10 maja) w ręce policjantów wpadł jeszcze jeden nietrzeźwy kierowca. Tym razem policjanci w Suwałkach na ulicy Reja zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna również stracił prawo jazdy.

Teraz nieodpowiedzialnym zachowaniem kierowców zajmie się sąd.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Kolejny raz apelują także o rozwagę i nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. Pijany kierowca nie tylko naraża swoje zdrowie i życie, ale przede wszystkim stanowi bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu.