Prezydennt Suwałk przekazał suwalskim policjantom urządzenie do badania stanu trzeźwości. Dzięki niemu mundurowi będą jeszcze skuteczniejsi w eliminowaniu z ruchu osób, które zdecydowały się usiąść za kierownicą po alkoholu.

Wczoraj (2 czerwca) prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz przekazał na ręce Komendanta Miejskiego Policji podinspektora Bartosza Lorenca oraz Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego aspiranta sztabowego Ireneusza Sudnika urządzenie do badania stanu trzeźwości kierujących. Alkometr wykorzystywany będzie w codziennej służbie suwalskich funkcjonariuszy.

Suwalscy policjanci przypominają: jeśli alkomat podczas badania wykaże wynik od 0,2‰ do 0,5‰ wówczas kierowca prowadzący samochód znajduje się „w stanie po użyciu alkoholu” i dopuszcza się wykroczenia określonego w art. 87§1 KW. Należy przy tym zwrócić uwagę, że próg trzeźwości to 0,19‰ a wartość 0,2‰ jest już wykroczeniem. Jeśli natomiast alkomat wykaże wynik wyższy niż 0,5‰, wówczas stan kierowcy określany jest jako „nietrzeźwy”, a kierowca, który kieruje pojazdem z takim stężeniem alkoholu dopuszcza się przestępstwa określonego w art. 178§1 KK.