Suwalscy policjanci zatrzymali trzy prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Dwóch suwalczan przekroczyło prędkość na ulicy Reja, a jeden w Bakałarzewie.

Tylko wczoraj policjanci z suwalskiej drogówki zatrzymali trzy prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Miejsca, w których przeprowadzano kontrolę drogową, zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Pierwszy z nieodpowiedzialnych kierujących został zatrzymany do kontroli drogowej tuż po godzinie 15:00 w Bakałarzewie. 49-latek jechał w obszarze zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h.

Kolejni kierowcy zostali skontrolowani przez mundurowych w godzinach wieczornych na ulicy Reja w Suwałkach. 51-latek jechał volkswagenem z prędkością 101 km/h, a 24-latek, jadąc audi, rozpędził się do 105 km/h.

Nieodpowiedzialni kierujący stracili prawa jazdy, a ich konta zasiliły punkty karne.

Pomimo licznych, policyjnych apeli o zachowanie rozwagi na drogach, w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy nie przestrzegają przepisów. Od początku roku suwalscy policjanci ujawnili niemal 3 tysiące przekroczeń prędkości w tym 19 przypadków przekroczenia prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym.