Papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz krajankę tytoniową zabezpieczyli suwalscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej. Kontrabanda znajdowała się w jednym z garaży na terenie Suwałk. Podejrzany o posiadanie nielegalnego towaru 34-latek za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach i Krajowej Administracji Skarbowej ustalili, że w jednym z garaży na terenie Suwałk może być przechowywana kontrabanda. Wczoraj (16 czerwca) tuż przed godziną 11:00 policjanci wspólnie z funkcjonariuszami KAS wkroczyli do ustalonych pomieszczeń.

Funkcjonariusze ujawnili tam i zabezpieczyli niemal 14 kilogramów krajanki tytoniowej oraz 1260 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

- Gdyby nielegalny towar został wprowadzony do obrotu, Skarb Państwa, z tytułu niezapłaconych podatków, straciłby niemal 44 tysiące złotych. Teraz podejrzany o posiadanie kontrabandy 34-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem - poinformowała podkom. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji.