Suwalscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój na 26-latku. Napastnicy zaatakowali suwalczanina w centrum miasta, uderzali go po głowie, a następnie zabrali saszetkę. Jeszcze tego samego dnia 19 i 18-latek trafili do policyjnego aresztu.

W poniedziałek (13 lipca) około godziny 3:15 dyżurny suwalskiej policji został poinformowany o rozboju, do którego doszło w centrum Suwałk. We wskazane miejsce natychmiast został wysłany patrol. W rozmowie ze zgłaszającym funkcjonariusze ustalili, że został zaatakowany przez dwóch mężczyzn, którzy uderzali go po głowie, a następnie zabrali mu saszetkę z zawartością dokumentów, kluczy od mieszkania i 100 złotych.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania podejrzanych o rozbój, którzy w międzyczasie próbowali włamać się do mieszkania pokrzywdzonego za pomocą skradzionych kluczy. Nie udało im się, bo zostali spłoszeni przez domownika.

Kiedy oddalali się z miejsca włamania, wpadli w ręce mundurowych.

Wczoraj 19 i 18-letni mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego usłyszeli zarzuty. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.