Suwalscy policjanci w miniony weekend zatrzymali 6 nietrzeźwych kierowców. Rekordzistą okazał się 37-latek, który miał ponad 3,2 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

Ponad 1,8 promila miał 49-letni kierowca volkswagena, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Dwaj kolejni nieodpowiedzialni kierowcy to 21 i 23-latkowie, którzy wsiedli za kierownicę volkswagena i skody mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. W ręce mundurowych wpadł również 21-latek, który prowadził audi mając blisko 0,6 promila alkoholu w organizmie. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca, który prowadził "na podwójnym gazie" to 45-latek, który miał 1 promil alkoholu w organizmie. Rekordzistą okazał się 37-latek, który prowadził samochód marki kia mając ponad 3,2 promila alkoholu w organizmie.

- Pamiętajmy, że pijany kierowca na drodze jest bardzo poważnym zagrożeniem. Wystarczy nieraz krótki telefoniczny sygnał dany policji, by funkcjonariusze podjęli natychmiastowe działania i wyeliminowali z ruchu drogowego potencjalnego sprawcę wypadku. Jeden telefon pod numer alarmowy 112 może uratować czyjeś życie i zdrowie - apelują suwalscy policjanci.