Suwalscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą okazał sie 23-latek, który mając 1,6 promila jechał ulicą Kościuszki.

W środę (29 lipca) trzech nieodpowiedzialnych kierowców zostało wyeliminowanych z ruchu drogowego. Pierwszy z nich to kierowca skutera, który został zatrzymany do kontroli drogowej w Rutce Tartak po godzinie 13:00. Jak się okazało, 47-latek kierował pojazdem mając ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Podczas kontroli okazało się, że kierowca miał też cofnięte uprawnienia do kierowania.

Kolejnym nietrzeźwym kierującym był 33-latek. Meżczyzna kierujący potorowerem został zatrzymany przez suwalskich policjantów po godzinie 17:00 w Wiżajnach. Podczas kontroli drogowej, funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że miał on prawie 1 promil alkoholu w organizmie.

Natomiast kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu w Suwałkach. Po godzinie 22:00 na ulicy Kościuszki policjanci zauważyli forda, który jechał bez włączonych świateł i wykonywał niebezpieczne manewry na drodze. Policjanci natychmiast zatrzymali auto do kontroli i uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 23-letni kierujący fordem miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że pojazd, którym kierował mężczyzna, nie był dopuszczony do ruchu.

Teraz cała trójka za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.