Suwalscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn, poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Trzy osoby mają do odbycia karę pozbawienia wolności, natomiast dwie, po ustaleniu miejsca pobytu, zostały zwolnione. Zatrzymani nie unikną już zasądzonej kary.

Policjanci praktycznie codziennie zajmują się ustalaniem miejsc pobytu osób ściganych przez prawo. Tylko wczoraj (5 sierpnia) na terenie miasta zatrzymali pięciu mężczyzn poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

Jako pierwszy w ręce suwalskich dzielnicowych wpadł 44-latek poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Grajewie do ustalenia miejsca pobytu. Kolejnym był 36-letni mieszkaniec Suwałk poszukiwany Nakazem Doprowadzenia przez Sąd Rejonowy w Suwałkach za uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Teraz najbliższe 10 miesięcy mężczyzna spędzi w areszcie. Następną osobą, którą zatrzymali dzielnicowi, był 36-latek, również poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową w Suwałkach.

Z kolei około godziny 16:00 w Suwałkach, policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 36-latka poszukiwanego Nakazem Sądu Rejonowego w Suwałkach, w związku z kradzieżami i włamaniami. Najbliższy rok zatrzymany spędzi "za kratami".

Ostatni z zatrzymanych to 29-letni mieszkaniec gminy Przerośl. Mężczyzna zwrócił uwagę policjantów, ponieważ tuż przed północą, chodził pomiędzy samochodami, na jednym z parkingów w mieście. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany Nakazem Sądu Rejonowego w Suwałkach do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności za paserstwo.