Mimo licznych apeli policji o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Kolejnych dwóch kierujących straciło prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Nadmierna prędkość, według policyjnych danych, w dalszym ciągu jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Aby zminimalizować ryzyko występowania zdarzeń, suwalscy policjanci monitorują zachowania kierujących na terenie całego powiatu. Szczególnie w obszarach zabudowanych prowadzą wzmożone kontrole prędkości.

W piątek (28 sierpnia) w godzinach popołudniowych mundurowi z suwalskiej drogówki dokonywali kontroli prędkości m.in. w gminie Raczki. Po godzinie 13:00 wyeliminowali z ruchu kolejnego kierowcę znacząco przekraczającego prędkość. Miernik prędkości wskazał, że kierujący volkswagenem jechał w Suchej Wsi z prędkością 105 km/h, gdzie prędkość dopuszczalna na tym odcinku drogi wynosi 50 km/h.

Z kolei w sobotę (29 sierpnia) tuż przed godziną 16:0, w Suwałkach mundurowi zatrzymali do kontroli, kierującą mercedesem, która jechała z prędkością 107 km/h.

Kierującym zatrzymano uprawnienia do kierowania.