Policjanci z Suwałk zatrzymali 35-latka poszukiwanego przez brytyjski wymiar sprawiedliwości. Europejski Nakaz Aresztowania wydany został w związku z szeregiem włamań i kradzieży dokonanych na terenie Wielkiej Brytanii. Łączna wartość strat to blisko 2.500.000 złotych.

Kryminalni z suwalskiej jednostki policji ustalili, że na terenie miasta może przebywać mężczyzna poszukiwany przez brytyjski wymiar sprawiedliwości. W sierpniu za suwalczaninem został wydany Europejski Nakaz Aresztowania w związku z podejrzeniem o dokonanie szeregu włamań i kradzieży na terenie Wielkiej Brytanii. We wtorek (1 września) przed południem na ulicy Sikorskiego policjanci zauważyli pojazd, którym mógł poruszać się mężczyzna. Okazało się, że za kierownicą hondy faktycznie siedzi poszukiwany 35-latek. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Suwalczanin został zarejestrowany w Systemie Informacyjnym Schengen w związku z podejrzeniem przewodzenia grupie przestępczej, która dopuściła się ponad 70 włamań do posesji na terenie Wielkiej Brytanii oraz kradzieży o łącznej wartości strat blisko 2.500.000 złotych. Teraz dalszym losem 35-latka zajmie się sąd.