Nielegalny susz roślinny oraz krajankę tytoniową ujawnili suwalscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej. Zabezpieczono łącznie ponad 21 kilogramów nielegalnego towaru. Wprowadzenie go na rynek naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości ponad 14 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach ustalili, że w jednym z samochodów poruszających się ulicami Suwałk może znajdować się nielegalny susz tytoniowy. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. W miniony poniedziałek (31 sierpnia) w południe, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, zatrzymali do kontroli audi. W pojeździe 42-latka ujawniono susz tytoniowy oraz krajankę tytoniową.

Natomiast w miejscu zamieszkania mężczyzny zabezpieczono m.in. maszynkę do cięcia tytoniu oraz 758 sztuk gotowych wytworzonych papierosów.

Mundurowi ujawnili łącznie ponad 16 kilogramów suszu tytoniowego i 5 kilogramów krajanki tytoniowej.

42-letni mężczyzna usłyszał już zarzut. Z ustaleń policjantów wynika, że wprowadzenie na rynek zabezpieczonego towaru naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości ponad 14 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków.