Wczoraj na suwalskich ulicach doszło do dwóch potrąceń na przejściach dla pieszych. Obaj kierowcy stracili prawa jazdy. Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności zarówno przez kierujących, jak i pieszych.

Wczoraj (9 listopada) w Suwałkach doszło do dwóch potrąceń na przejściach dla pieszych. Do pierwszego doszło około godziny 6:30 na oznakowanym przejściu na ulicy Reja. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca mazdy wyprzedzając tuż przed przejściem autobus, potrącił przechodzącego 33-latka. Mężczyzna trafił na badania do szpitala.

Drugie potrącenie miało miejsce na ulicy 24 Sierpnia, tuż po godzinie 17:00. W tym przypadku kierujący fordem nie zachował szczególnej ostrożności i potrącił 18-latka przechodzącego przez przejście.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Kiedy zaczyna brakować wyobraźni i zdrowego rozsądku dochodzi do poważnych i niejednokrotnie tragicznych w skutkach zdarzeń, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie.