Pomimo licznych apeli nadal część kierowców wsiada za kierownicę po alkoholu. Tylko wczoraj (11 listopada) na terenie powiatu suwalskiego, policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy prowadzili na "podwójnym gazie".

Pierwszy z nich wpadł w ręce mundurowych o godzinie 9:00 w podsuwalskim Sobolewie. Policjanci z suwalskiej drogówki zatrzymali do kontroli 55-latka kierującego citroenem. Podczas kontroli okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w jego organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierowca, również 55-latek, został zatrzymany do kontroli drogowej na ulicy Wojska Polskiego. Badanie stanu trzeźwości kierującego golfem wykazało niemal promil alkoholu w jego organizmie.

Nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się również 36-letni kierowca skody. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj po godzinie 19:00 przez policjantów z Posterunku Policji w Filipowie. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 2,7 promila alkoholu w jego organizmie.

Wszyscy kierowcy, którzy posiadali uprawnienia do kierowania, stracili je. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości Kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.