Policjanci z Posterunku w Bakałarzewie zatrzymali 24-latka, który kierował audi mając ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 

W piątek (19 lutego) około godziny 13:00 w gminie Bakałarzewo policjanci zatrzymali do kontroli audi, które jechało całą szerokością drogi. Jak się okazało, siedzący za kierownicą mężczyzna był nietrzeźwy. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 24-latek miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnych systemach, wyszło na jaw, że 24-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje od stycznia 2021 roku do stycznia 2024 roku. Za niezastosowanie się do środków karnych orzeczonych przez sąd grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.