Suwalscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę skody. Mężczyzna przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Chwilę później okazało się, że 27-latek jest poszukiwany i posiada cofnięte uprawnienia do kierowania. Zatrzymany trafił na 105 dni do aresztu.

Wczoraj (25 marca) po godzinie 8:00 policjanci z suwalskiej drogówki na skrzyżowaniu ulic w centrum Suwałk zauważyli skodę, która przejechała na czerwonym świetle. Mundurowi zatrzymali samochód do kontroli drogowej. W trakcie czynności kierowca podawał nieprawdziwe dane, które za każdym razem potwierdzał pasażer skody. Jednocześnie kierujący twierdził, że nie posiada przy sobie dokumentu.

Już wkrótce okazało się, co było powodem takiego zachowania mężczyzny. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach prawdziwych już danych mężczyzny okazało się, że 27-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Suwałkach do odbycia kary 105 dni pozbawienia wolności za prowadzenie samochodu pomimo cofniętych uprawnień. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna trafił do aresztu.

Z kolei 33-letni pasażer skody został ukarany mandatem karnym za wprowadzanie w błąd policjantów, co do tożsamości kierującego.