Suwalscy policjanci zatrzymali kierującego BMW, który cofając uderzył w budynek, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Jak się okazało, 36-latek kierował samochodem mając 1,4 promila.

W środę (24 marca) tuż przed godziną 17:00 dyżurny suwalskiej policji otrzymał informacje o zdarzeniu drogowym na ulicy Konopnickiej w Suwałkach. Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali policjanci. Mundurowi, wstępnie ustalili, że kierowca BMW, podczas cofania, uderzył w budynek uszkadzając jego elewację, a następnie odjechał. O zdarzeniu zostały powiadomione wszystkie patrole.

Suwalscy dzielnicowi przed godziną 18:00 na ulicy Utrata zatrzymali kierującego BMW. Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od 36-latka woń alkoholu. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie prawie 1,4 promila alkoholu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne postępowanie Suwalczanin odpowie przed sądem.

Zgodnie z Kodeksem karnym za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.