Do kolejnego oszustwa metodą „na BLIKA” doszło na terenie Suwałk. Tym razem sprawcy oszukali tym sposobem 44-leteniego suwalczanina.

W czwartek (25 marca) suwalscy policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie związane z oszustwami metodą "na BLIKa". Mieszkaniec Suwałk poinformował mundurowych, że ktoś włamał się na konto jednego z portali społecznościowych jego siostry, a następnie podszywając się pod nią, skontaktował się z pokrzywdzonym i poprosił o dokonanie płatności w jej imieniu kodem BLIK. Mężczyzna przekonany, że pisze z siostrą, zareagował na prośbę i przekazał, jak go proszono, kod BLIK. W ten sposób oszust doprowadził 44-latka do utraty niemal tysiąca złotych.

- Jeśli otrzymujemy prośbę o pożyczkę, nie działajmy pochopnie. Sprawdźmy najpierw, czy osoba, która do nas napisała lub której prośba dotyczy rzeczywiście potrzebuje naszej pomocy - apelują suwalscy policjanci. - Jeśli otrzymamy od znajomego prośbę o przelew za pomocą BLIKa lub o przekazanie kodu BLIK - zadzwońmy do tej osoby i potwierdźmy jej prośbę. Zadbajmy o prawidłowe zabezpieczanie swoich danych osobowych, haseł i numerów dostępowych do portali i komunikatorów - dodają policjanci.