4 tysiące paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli suwalscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej. Kontrabanda znajdowała się w samochodzie i mieszkaniu 27-latki.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach i Krajowej Administracji Skarbowej ustalili, że w jednym z samochodów przejeżdżających przez Suwałki może być przewożona kontrabanda. Ustalenia mundurowych potwierdziły się.

W niedzielę (28 marca) przed południem na ulicy Piaskowej mundurowi zatrzymali wytypowane audi do kontroli. W samochodzie znajdowało się 2 tysiące paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Taką samą ilość nielegalnych papierosów funkcjonariusze zabezpieczyli w pomieszczeniach zajmowanych przez kierującą autem 27-latkę.

- Gdyby nielegalny towar został wprowadzony do obrotu, Skarb Państwa, z tytułu niezapłaconych podatków, straciłby niemal 98 tysięcy złotych. Podejrzewana o posiadanie nielegalnego towaru mieszkanka Sejn za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem - poinformowała podkom. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji.