Suwalscy kryminalni zatrzymali 39-letnią kobietę i 35-letniego mężczyznę podejrzanych o posiadanie narkotyków. Zatrzymani usłyszeli zarzuty. Dodatkowo mężczyzna okazał się osobą poszukiwaną za kradzieże. Oboje trafili już do aresztu.

Suwalscy kryminalni ustalili, że w jednym z mieszkań, w centrum Suwałk mogą znajdować się narkotyki. Podejrzenia mundurowych potwierdziły się. W niedzielne popołudnie w mieszkaniu zajmowanym przez 39-latkę policjanci zabezpieczyli ponad 45 gramów suszu roślinnego i biały proszek. Czynności policjantów wspierał policyjny pies Jankesz, który wywęszył narkotyki ukryte w zabawkach i ubraniach. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone substancje to marihuana i amfetamina. 39-latka usłyszała zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za to przestępstwo ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu kobieta najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

W wytypowanym przez policjantów mieszkaniu przebywał również 35-letni mężczyzna, który okazał się być osobą poszukiwaną przez sąd do odbycia 90 dni pozbawienia wolności za kradzieże. Przy mężczyźnie mundurowi ujawnili biały proszek, który po wstępnym badaniu narkotesterem okazał się amfetaminą. Zatrzymany także usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Również trafił do aresztu.