Suwalscy policjanci zatrzymali mężczyznę, poszukiwanego za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Nietrzeźwy 39-latek dodatkowo, chcąc zmylić funkcjonariuszy, posłużył się dowodem osobistym innej osoby.

W poniedziałek (19 kwietnia) po godzinie 16:00 policjanci z suwalskiej patrolówki zostali wezwani do nietrzeźwego mężczyzny leżącego w parku. 39-latek okazał dowód osobisty, który wzbudził podejrzenia mundurowych. Osoba na zdjęciu nie była podobna do mężczyzny, którego mieli przed sobą. W trakcie weryfikacji danych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wejherowie do odbycia kary 1 roku i 10 miesięcy za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego oraz na 160 dni pozbawienia wolności za przywłaszczenie cudzej rzeczy.

Mężczyzna trafił do aresztu, nie uniknie również odpowiedzialności za posłużenie się cudzym dokumentem tożsamości. To przestępstwo jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

W tym samym czasie inny patrol ustalił miejsce pobytu i zatrzymał 37-latkę. Kobieta poszukiwana była przez sąd również za uchylanie się od wykonywania obowiązku alimentacyjnego. Teraz najbliższe 64 dni spędzi w areszcie.