Suwalscy policjanci apelują do kierujących oraz do rowerzystów o zachowanie czujności i rozwagi. W tym miesiącu w Suwałkach doszło już do 5 zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów.

Tylko w maju w Suwałkach doszło do pięciu zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów. Dwa z nich okazały się kolizjami, gdzie nikt nie odniósł poważnych obrażeń, ale niestety, aż trzy z nich to wypadki, w których zostały ranne trzy osoby. 

- Do większości wypadków, w których poszkodowani zostali rowerzyści, przyczynili się również kierowcy samochodów. Główną przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu - poinformowała podkom. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego suwalskiej komendy apelują do wszystkich kierujących pojazdami o wzajemny szacunek na drodze.

- Pamiętajmy, aby dzielić się pasem jezdni z rowerzystami i wyprzedzać ich w sposób bezpieczny. Jednocześnie przypominamy, iż kierującego rowerem obowiązują takie same przepisy, jak wszystkich innych uczestników ruchu drogowego - informują policjanci.