Przy ulicy Sportowej trwają poszukiwania ciała 60-letniego mężczyzny. Przy użyciu ciężkiego sprzętu przekopywana jest skarpa, gdzie prawdopodobnie po zabójstwie sprawcy zakopali zwłoki.

Sprawa dotyczy sytuacji, która miała miejsce w kwietniu 2011 roku. Wtedy to zaginął 60-letni pensjonariusz suwalskiej noclegowni i pomimo wielu działań nie było wiadomo, co z nim się stało. Prowadzone wówczas śledztwo nie dostarczyło wystarczających dowodów, aby wyjaśnić okoliczności zaginięcia mężczyzny i zostało umorzone. Pomimo umorzenia, sprawa nadal pozostawała w zainteresowaniu organów ścigania, jednak działania poza procesowe nie przynosiły efektu.

W ostatnim czasie sprawą zajęli się również funkcjonariusze z Archiwum X. Przy wykorzystaniu najnowszych metod badawczych, ustalili oni, że najprawdopodobniej zaginiony mężczyzna został zabity, a jego zwłoki ukryte. Policjanci ustalili także dwóch podejrzanych - 43-letniego mieszkańca Suwałk i 32-letni mieszkańca powiatu łomżyńskiego. 

28 marca tego roku mężczyźni zostali zatrzymani w swoich domach, a następnie doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Suwałkach. Prokurator obu mężczyznom przedstawił zarzuty popełnienia wspólnie i w porozumieniu zabójstwa 60-letniego mężczyzny i ukrycia jego zwłok, przez co doszło do ich zbezczeszczenia.

Z udziałem sprawców przeprowadzono wizję lokalną. Wskazali oni, że ciało zakopali w skarpie przy ulicy Sportowej. Obecnie na tym terenie, przy wykorzystaniu ciężkiego sprzętu prowadzone są poszukiwania ciała zabitego 60-latka. Teren całą dobę zabezpiecza policja.

sportowa poszukiwania ciała suwałki

studia poszukiwania ciala suwalki 1

poszukiwanie ciala suwalki 2

poszukiwanie ciala suwalki

sportowa poszukiwania ciała suwałki