Suwalscy policjanci zatrzymali 30-latka, który uszkodził 3 samochody zaparkowane na Osiedlu Północ w Suwałkach. Karoserię dwóch aut mężczyzna porysował kluczem, a w trzeci rzucił kubkiem. Suwalczanin usłyszał zarzut zniszczenia mienia w warunkach recydywy. 

W niedzielę dyżurny suwalskiej komendy  został powiadomiony o uszkodzeniu samochodów zaparkowanych  na Osiedlu Północ. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zgłoszenia ustalili, że samochody uszkodził młody mężczyzna,  który z balkonu rzucił  kubkiem. Rzucone naczynie uderzyło w bmw uszkadzając lusterko i  karoserię. Mężczyzna wcześniej porysował kluczem dwa inne samochody. Właściciele  pojazdów  oszacowali straty na około 2000 złotych. Policjanci zatrzymali 30-latka w jego mieszkaniu.

W organizmie  miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Wczoraj usłyszał zarzuty zniszczenia mienia w warunkach recydywy. Za to  przestępstwo  kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, jednak w warunkach recydywy może być ona zwiększona o połowę.