Rozpoczął się okres, który jest szczególnie trudny dla osób bezdomnych, samotnych i nieporadnych życiowo. Zapewnienie bezpieczeństwa tym osobom to jedno z podstawowych zadań mundurowych. Suwalscy dzielnicowi już teraz, sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone zamarznięciem.

Okres jesienno-zimowy to czas szczególnie trudny dla osób bezdomnych, samotnych i nieporadnych życiowo. Niskie temperatury mogą narazić te osoby na utratę zdrowia, a nawet życia. Chcąc pomóc potrzebującym, dzielnicowi odwiedzają już miejsca, gdzie mogą szukać schronienia przed zimnem osoby bezdomne. Mundurowi szczególną uwagę zwracają na niezabezpieczone pustostany oraz altanki działkowe i wiaty śmietnikowe.

- Przy niskich temperaturach powietrza, miejsca te patrolowane będą nawet kilkukrotnie w ciągu doby. Osobom bezdomnym oferowana będzie pomoc. W zależności od zastanej sytuacji, może to być chociażby przewiezienie do miejsca, w którym jest ciepło, gdzie można zjeść ciepły posiłek, czy bezpiecznie spędzić noc. Celem działań jest zapobieganie groźnym dla zdrowia i życia przypadkom wychłodzenia organizmu - poinformowała kom. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji.

Przypominamy o możliwości skorzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ta forma powiadomienia Policji polega na wybieraniu odpowiedniej zakładki, na przykład "osoba bezdomna wymagająca pomocy", bądź "żebractwo". Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do internetu. Policjanci sprawdzą każdą informację.