W tym roku Klub Rowerowy MTB Suwałki obchodzi 5-lecie istnienia.  W związku z tym w Centrum Trójki odbyły się sportowe urodziny. 

W ciągu 5 lat w barwach suwalskiej drużyny startowały 73 osoby w 110 zawodach. Najważniejszym sukcesem jest zdobycie Wicemistrzostwa Polski z 2017 roku w jeździe na czas MTB XCO. Zawodnicy MTB Suwałki to również drużynowi Mistrzowie Województwa Podlaskiego oraz indywidualni Mistrzowie Polski. Najbardziej utytułowaną zawodniczką jest Klaudia Ostrowska, mająca na swoim koncie już 39 zwycięstw, za nią plasuje się Małgorzata Walendzewicz z dorobkiem 23 triumfów. Trzecie miejsce w tej wyjątkowej klasyfikacji zajmuje Michał Tasior z 18 wygranymi. Liczba startów z roku na rok jest coraz wyższa, w 2012 roku było to 15 zawodów, w ubiegłym sezonie - już 30 startów. 

Oprócz sukcesów sportowych Klub Rowerowy MTB Suwałki od początku zarządzany przez Prezesa Stanisława Kamińskiego podejmuje inne inicjatywy. Zawodnicy współorganizowali dwa Maratony Kresowe: "Pogodne Suwałki" oraz "Wigry MTB Marathon" z Suwalską Izbą Rolniczo-Turystyczną, w których wzięło udział prawie 1000 zawodników.

mtb suwalki

mtb suwalki

 

mtb suwalki