Klub Luks Hańcza rozpoczyna 41 rok swojej działalności. Na corocznym podsumowaniu minionego sezonu spotkali się członkowie i sympatycy sportu.

W tracie wieloletniej działalności w klubie funkcjonowały szachy, akrobatyka sportowa i piłka ręczna dziewcząt. Lekka atletyka od początku działalności pełniła wiodącą rolę, dochowując się wielu reprezentantów kraju i medalistów Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.

Miniony sezon sportowy zaowocował wieloma osiągnięciami zawodników reprezentujących przede wszystkim kategorię U16 i U18.

Maciek Pietras zdobył tytuł wicemistrza kraju w 10-boju na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Warszawie, Emilia Michałowska w skoku wzwyż i Gabriela Butkiewicz w oszczepie wywalczyły odpowiednio srebro i brąz na Mistrzostwach Polski U16 w Białej Podlaskiej. Łącznie zawodnicy U16 i U18 zdobyli 45 medali i 59.5 pkt w zawodach mistrzowskich w Systemie Sportu Młodzieżowego. Nagrody za osiągnięcia oprócz otrzymali również: Agata Andryszczyk, Daria Bobrowska , Kornel Rybacki, Zuzanna Strzyżewska, Inez Strzyżewska , Kamil Brankiewicz, Patryk Makowski, Natalia Sak, Radosław Pomian, Gabriela Staniewicz i Adam Andrejczyk. Za pracę szkoleniową podziękowano także nauczycielom i trenerom : Wandzie Bujnowskiej, Dorocie Ćwikowskiej, Magdalenie Roguckiej, Jurkowi Zalewskiemu i Agnieszce Kozłowskiej.

Nasza najlepsza zawodniczka, olimpijka Maria Andrejczyk nie startowała w zawodach, lecząc operowany bark prawej ręki.

 

luks hancza suwalki sezon 2017

luks hancza suwalki sezon 2017

luks hancza suwalki sezon 2017

luks hancza suwalki sezon 2017

fot.: Luks Hańcza Suwałki