Suwalscy radni jednogłośnie zdecydowali o możliwości zwiększenia wsparcia finansowego kierowanego do suwalskich klubów sportowych. Dzięki temu Wigry Suwałki miesięcznie mogą otrzymać nawet 180 tysięcy złotych, Ślepsk Suwałki - 60 tysięcy złotych, natomiast SKB Litpol-Malow - 15 tysięcy złotych.

Wczoraj na specjalnie zwołanej sesji rady miasta radni jednogłośnie zdecydowali o wprowadzeniu uchwały w sprawie określenia zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz rodzaju i wysokości stypendiów sportowych oraz nagród i wyróżnień w Mieście Suwałki.

Dzięki nowej uchwale Wigry Suwałki miesięcznie od suwalskiego ratusza mogą otrzymać nawet 180 tysięcy złotych. Warunkiem jest zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli rozgrywek I ligi. Jeśli piłkarze zajmą 3-15 miejsce klub otrzyma 150 tysięcy złotych. Za kolejne miejsca przewidziano wsparcie rzędu 120 tysięcy złotych.

W przypadku piłki siatkowej, jeśli Ślepsk Suwałki zajmie pierwsze lub drugie miejsce w I lidze, otrzyma 60 tysięcy złotych. Za miejsce od 3 do 10 suwalski ratusz wesprze klub kwotą 50 tysięcy złotych, a za kolejne miasto przekaże 40 tysięcy złotych.

Natomiast badmintoniści z SKB Litpol-Malow za pierwsze miejsce w ekstraklasie otrzymają 15 tysięcy złotych. Za miejsca od 2 do 8 klub przekaże klubowi 10 tysięcy złotych, natomiast na dalsze miejsca 5 tysięcy złotych.